www.satranc.web.tr
www.satranc.web.tr/mugla www.satranc.web.tr/bodrum
Bodrum Satranç Web Sitesi

Anasayfa Yöneticilerimiz Öğrencilerimiz Lisanslı Sporcularımız Kulüplerimiz Hakemlerimiz Antrenörlerimiz İletişim

Demre KERİGAN

Satrançta Bodrum’ un genç yeteneklerinden Demre KERİGAN, 07.04.1993 doğumlu Demre KERİGAN satranç branşı dışında, basketbol ve tenis branşlarında da başarıları bulunmakta.

Demre, Muğla Satranç İl temsilciliğince düzenlenen 2005 yaş grupları birinciliğinde birinciliği kazandı.
Toplu Sonuçlar


Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğince düzenlenen ÇYDD. 2006 BODRUM SATRANÇ TURNUVASI 10-11 ARALIK 2005 tarihleri arasında gerçekleşti. Demre bu yarışmada büyükler kategorisinde katıldı ve 3. oldu. Alttaki resimde ödülünü alırken...

Atilla Gürmen'in Demre Kerigan ile röportajı:

AG- Satranca ne zaman, nasıl başladın ?
DK- Taşların hareketini 4 yıl önce öğrendim. Ancak 1 yıldır ciddi bir şekilde satranç ile ilgileniyorum.
AG- Satrançta kazandığın başarıların var mı?
DK- Bodrum Belediye Başkanlığı Kupasında birinciliğim var. ÇYDD Bodrum Yaş Gruplarında ise bir ikinciliğim var. Muğla Yaş Gruplarında İl üçüncülüğüm var. Milli Eğitim turnuvasında ise il dördüncülüğüm var.
AG- Satrançta gelecek için bir planın, hedefin var mı ?
DK- Öncelikle satrançta bir unvan sahibi olmak istiyorum. FM (Fide Master) ile başlayarak, IM (uluslararası usta) ve olabilirsem GM (Büyük usta) olmak istiyorum.
AG- Arkadaşlarına satranç ile ilgili bir tavsiyen var mı?
DK- Satrancı iyi öğrenmek için çok çalışmak gerekir. Özellikle internet üzerinde satranç oynamalarının çok büyük bir yararı olacaktır. Tecrübelerini arttırabilirler. Oyunlarını geliştirebilirler.
AG- Bodrumda satranç konusunda söylemek istediğin bir şeyler var mı ?
DK- Bodrum’da daha çok turnuva düzenlenmesini istiyorum. Bir satranç kulübü (lokali) olmasını istiyorum. Böylelikle boş vakitlerimde satranç oynayabileceğim bir arkadaş grubum olacaktır.
Demre’nin Son Başarısı:
2005 Muğla İl Birinciliği'nde 2. oldu.


Turnuvaya Bodrum’dan katılan 13 Yaşındaki Demre KERİGAN Birinciliği paylaştığı Mehmet Salih Kaya’yı yenerken, Adnan Gözüm ve Burak Özen ile berabere kalarak, Turnuvayı malubiyet almadan bitirmeyi başardı. Bir yıldır Satranç Öğretmeni Atilla GÜRMEN ile çalışan Demre KERİGAN’ın hedefi Türkiye Yaş Grupları Turnuvasında ilk 10’da yer alabilmek. Satranç camiasının dikkatini çekmeyi başaran Demre'nin başarı haberlerini yayınlamaktan satranc.web.tr ailesi olarak gurur duyacağız. Kendisine başarılar diliyoruz.

Lütfen site ile ilgili talep ve eleştirilerinizi turkiye@satranc.web.tr mail adresine bildirin.