www.satranc.web.tr
www.satranc.web.tr/mugla www.satranc.web.tr/bodrum
Bodrum Satranç Web Sitesi

Anasayfa Yöneticilerimiz Öğrencilerimiz Lisanslı Sporcularımız Kulüplerimiz Hakemlerimiz Antrenörlerimiz İletişim
Chess in Friendship Bodrum'daydı.
“CIF” Chess in Friendship” Satranç topluluğu ile B.B.Bodrumspor satranç takımı dostluk maçı yaptı.

“CIF” Chess in Friendship” tatil yapmak için geldiği Bodrum’da, B.B.Bodrumspor Kulübü ile Yıldırım Satranç Turnuvası yaptı. 1983 yılından bu yana topluluğun üyesi olan Sabahattin Bilsel’in koordinasyonu sağlaması ile 15.10.2005 Cumartesi günü saat 15:30’da Oasis “Lotus Cafe”de iki takım sporcuları bir araya geldi. “CIF” topluluğunun isteği üzerine 15 dakika standart turnuvadan vazgeçilerek, 5 Dakika Yıldırım Satranç Takım Döner turnuvası yapıldı.


Bu organizasyonda bizlere mekanını açan “Lotus Cafe”’ye (Oasis Alışveriş ve Kültür Merkezi No:261) ve organizasyonu gerçekleştirmemizi sağlayan Sabahattin BİLSEL’e tüm Bodrum’lu satranç severler adına teşekkür ediyorum.

“CIF” Chess in Friendship” takımı: Soldan Sağa doğru, Roland STIEFEL, Frank JÖRGES, Frank GREY, Peter FLÖGEL, Gerhard AHRENS, Hans-Jürgen FÖRSTER B.B.Bodrumspor Takımı: Soldan Sağa doğru Can ERTAN, Aytuğ DUYGU, Eray PAKSOY, Kamil YAPICI, Hasan ACIOLUK, Sevim ISPARTA / Demre KERİGAN

İçlerinde GM, ve IM’ lerin bulunduğu bu topluluktaki Uluslar arası ünvana sahip oyuncularının birkaç gün önce ülkelerine dönmüş olması bizleri üzdü.

“CIF”’in takım turnuvasına katılan sporcularından, ilk iki masası güçlü sayabileceğimiz sporculardan (Elo ortalaması 2100) oluşurken, son masaları haricindeki tüm sporcuları iyi olarak nitelendirebileceğimiz sporculardan oluşuyordu.

12 tur sonunda “CIF Chess in Friendship”’ takımına karşı 15-9 takım puanı ile galip geldik. Masa puanlarında ise 38,5 – 33,5 skor galibiyetin zorlukla alındığını gösteriyordu.
Lütfen site ile ilgili talep ve eleştirilerinizi turkiye@satranc.web.tr mail adresine bildirin.