www.satranc.web.tr
www.satranc.web.tr/mugla www.satranc.web.tr/bodrum
Sevim ISPARTA / Bodrum

Anasayfa Yöneticilerimiz Öğrencilerimiz Lisanslı Sporcularımız Kulüplerimiz Hakemlerimiz Antrenörlerimiz İletişim


Sevim ISPARTA

Bayanlar Kategorisinde Bodrum ‘un gururu olan, Kendi Yaş grubunda Muğla Birinciliği ve İkinciliği bulunan sevim ISPARTA’yı tanıtmak istiyorum. 22.07.1993 doğumlu Sevim ISPARTA satranç branşı dışında, atletizm ve basketbol branşlarında da başarıları bulunmakta.

Kendi anlatımı ile özgeçmişi:

Adım Sevim Isparta. 1993 doğumluyum. Bodrum'da yaşıyorum.Merkez Turgutreis İ.Ö.O'da okuyorum. 2. sınıftan beri satrançla ilgileniyorum ama ciddi olarak şu son üç senedir ilgileniyorum. Üç senedir değişik turnuvalara katılıyorum.

Muğla Yaş Grupları Turnuvasında bir 1.'liğim ve 2.'liğim var. Bodrum Belediye Turnuvasında iki 2.'liğim bir 1.'liğim var.
Satranç dışında ilgilendiğim şeyler de 4 yıl basketbolla ilgilendim. Atletizile de 3 yıl ilgilendim. Bodrum'da 1.'liğim ve Muğla'da yaş guruplarında 4.'lüğüm var. Ayrıca Seviye Tespit Sınavında İl Birinciliğim var. Satranca geri dönecek olursak bu başarılarımın tek bir kaynağı var oda Satranç Eğitmenim Atilla Abim onun sayesinde ben böyle dereceler yapabildim.
Atilla Gürmen'in Sevim Isparta ile röportajı:
AG- Satranca ne zaman, nasıl başladın ?
S- Satranca ikinci sınıftayken başladım.
AG- Satrançta kazandığın başarıların neler?
S- Bodrum Belediye Başkanlığı Kupasında 2 ikinciliğim var. ÇYDD Bodrum Yaş Gruplarında Birinciliklerim var. Milli Eğitim Turnuvasında ise ikinciliğim var. Muğla Yaş Gruplarında İl 1 birinciliğim 2 ikinciliğim var. Satranç Federasyonunun Ulusal Kuvvet Puanım (UKD) çıktığı için İl turnuvalarına direk katılma hakkım bulunmakta.
AG- Satrançta gelecek için bir planın, hedefin var mı ?
S- Satrançla önümüzdeki yıllarda da aynı başarılarımı sürdürmek istiyorum.
AG- Arkadaşlarına satranç ile ilgili bir tavsiyen var mı?
S- Herkesin satranç oynamasını isterim. Çünkü Satranç bir düşünce sporudur.
AG - Bodrumda satranç konusunda söylemek istediğin bir şeyler var mı ?
S- Bodrum’da satranç çok gelişmemiş. Büyüklerimizin satranca daha çok ilgi göstermelerini ve ilgi duymalarını istiyorum. Herkesin satrancı merak edip denemesini isterim. Denedikleri zaman bu sporu bırakamayacaklarına inanıyorum.

2003 yılında çalıştırmaya başladığım bu çok yönlü, harika kızımızla ilgili söyleyebileceğim o kadar çok şey var ki. Annesi ve babasını, Mustafa ve Serap ISPARTA’ yı örnek bir genç kızımızı Bodrum’a kazandırdıkları için kutluyorum.

Atilla GÜRMEN

Bodrum'un diğer başarılı öğrencileri
Lütfen site ile ilgili talep ve eleştirilerinizi turkiye@satranc.web.tr mail adresine bildirin.